Rubriky
Uncategorized

Rovnátka na noc: vše co potřebujete vědět

Jedná se pro dospělé o lepší řešení?

V současnosti existuje již velice pokročilá technologie tzv. neviditelných rovnátek například od Invalisign, kdy jsou i při celodenním nošení rovnátka opravdu pro okolí neviditelná, takže rovnátka na noc nejsou automaticky řešením pro ty, kdo nechtějí mít v ústech přes den nějaký opticky výrazný prvek. Často aplikovaným postupem, ke kterému saháme, je využití rovnátek na noc u menších vad chrupu a nebo ve fázi léčby, kdy už byly nejvíce znatelné vady korigovány a stačí už méně intenzivní korektivní léčba. Tato pravidla platí pro děti i pro ty, kdo nosí rovnátka v dospělosti.

Co je spojeno s nošením rovnátek na noc?

Rovnátka jsou přes den uchovávána ve speciální schránce a před spaním se nasazují. Pro kontrolu aktuálního stavu rovnání zubů je potřeba v pravidelných intervalech navštívit specialistu, který prověří, zda je potřeba rovnátka i nadále nosit, a nebo zda případně se nemá provést utažení nebo povolení zámků, aby korekce probíhala požadovaným způsobem. Před vytvořením rovnátek je potřeba absolvovat úvodní vyšetření, na jehož základě jsou rovnátka vytvořena na míru chrupu pacienta. Jejich tvorba je v součastnosti zpravidla otázkou dnů až týdnů.

Je cena vyšší nebo nižší oproti rovnátkám “na stálo”?

Toto se nedá jednoznačně odhadnout, záleží na individuálním chrupu. Pro přesnou kalkulaci doporučujeme objednat nezávaznou konzultaci, kde s vámi probereme optimální postup.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *