Rubriky
Uncategorized

Rovnátka na noc: vše co potřebujete vědět

Jedná se pro dospělé o lepší řešení?

V současnosti existuje již velice pokročilá technologie tzv. neviditelných rovnátek například od Invalisign, kdy jsou i při celodenním nošení rovnátka opravdu pro okolí neviditelná, takže rovnátka na noc nejsou automaticky řešením pro ty, kdo nechtějí mít v ústech přes den nějaký opticky výrazný prvek. Často aplikovaným postupem, ke kterému saháme, je využití rovnátek na noc u menších vad chrupu a nebo ve fázi léčby, kdy už byly nejvíce znatelné vady korigovány a stačí už méně intenzivní korektivní léčba. Tato pravidla platí pro děti i pro ty, kdo nosí rovnátka v dospělosti.

Co je spojeno s nošením rovnátek na noc?

Rovnátka jsou přes den uchovávána ve speciální schránce a před spaním se nasazují. Pro kontrolu aktuálního stavu rovnání zubů je potřeba v pravidelných intervalech navštívit specialistu, který prověří, zda je potřeba rovnátka i nadále nosit, a nebo zda případně se nemá provést utažení nebo povolení zámků, aby korekce probíhala požadovaným způsobem. Před vytvořením rovnátek je potřeba absolvovat úvodní vyšetření, na jehož základě jsou rovnátka vytvořena na míru chrupu pacienta. Jejich tvorba je v součastnosti zpravidla otázkou dnů až týdnů.

Je cena vyšší nebo nižší oproti rovnátkám “na stálo”?

Toto se nedá jednoznačně odhadnout, záleží na individuálním chrupu. Pro přesnou kalkulaci doporučujeme objednat nezávaznou konzultaci, kde s vámi probereme optimální postup.

2 reakce na „Rovnátka na noc: vše co potřebujete vědět“

Dobrý den mám otázku dnes jsme byli na ortodoncii jedná se o spodní zuby paní doktorka nám dala dvě možnosti nějakou resencni destičku kvůli osmičkam a druhá možnost nechat to tak jak to je a za rok udělat kontrolu a případně osmičky vyndat nevím co si vybrat asi odkud osmičky tlačí na ostatní zuby

Dobrý den, bohužel bez prohlídky a rentgenu Vám nemohu dát jednoznačnou odpověď, pravděpodobně bude nejjistější se řídit doporučením Vašeho ošetřujícího lékaře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *